pro znevýhodněné

Rád/a bys, ale…? Pokud Ti zní tahle věta povědomě, zřejmě jsi ve svém životě narazil/a na nějakou překážku, se kterou si nevíš rady, nebo máš specifické potřeby. Možná se zdá, že proto nemůžeš vyjet, jenže s tím by například Bára nesouhlasil/a. Proč?

Bára je vozíčkářka, ale především skvělá slečna. Dost možná stejně jako Ty, měla na začátku strach. Bála se jazykové bariéry, bála se toho, že jí nebude vyhovovat zázemí, bála se neznáma. Tak jsme jí to „neznámo” představili. Společně jsme prošli všechny technické i praktické věci, aby Bára přesně věděla, co ji bude čekat. A pak se do toho vrhla! Jak se jí s námi líbilo?

“Doporučila bych lidem vyjet, já sama jsem nadšená. Když je člověk sám na vozíku, je nutné mít vše bezbariérové. Tady ale nejsem sama. Že si nezajedu všude nebo že si vše sama nepodám, je opravdu jedno, jsme tady v kolektivu a všichni jsou velice nápomocní. Nebála bych se takový projekt doporučit ostatním, tady ani schody nejsou problém, hned tě někdo vynese!”

Takže ať už za „ale” dosazuješ cokoliv, my v Genesis věříme, že se společně dokážeme spoustě takových „ale” přizpůsobit a nabídnout Ti plnohodnotný zážitek z projektů Erasmus+ stejně jako se nám to povedlo s Bárou a mnoha dalšími. 

I Tebe rádi provedeme světem. Možná to bude náročnější, možná se u toho i zapotíme, ale není to nemožné

Proč? Už se k Tobě dostalo slůvko inkluze? Vsadíme se, že ano, a stejně tak i spousta různých vysvětlení tohoto pojmu. Dovol nám představit Ti naši definici. U nás, v Genesis, inkluze znamená podporu rovných šancí na poznání a vzdělávání

Takové šance v Genesis totiž vytváříme. Záleží nám na Tvých „ale”, na tom, jakou máš barvu pleti, jaké je tvé vyznání nebo fyzický stav – ale pozor, nechápej nás špatně, vysvětlíme Ti to. Jsme přesvědčeni, že Tobě na Tvé identitě také záleží. Jsme přesvědčeni, že pokud se o Tvá „ale” ve společnosti zajímáme, lépe Tě tak poznáme. Společně pak můžeme zajistit, že si i se všemi svými specifickými potřebami projekt užiješ, ať už bude v jakékoliv zemi. 

Moc rádi Ti budeme průvodci. Tak načas vyměň pohodlí domova za dobrodružství a nové zážitky v partě skvělých lidí z různých koutů světa!

Chci vyjet i se svým „ale”. Co pro to mám udělat?

Pokud je Ti více než 15 let a umíš aspoň trochu anglicky, jsi už skoro na projektu. Určitě se nám svěř se svými potřebami, ať pro Tebe můžeme připravit prostředí projektu na míru! My k Tobě budeme upřímní, buď prosím i Ty k nám. Čím více informací máme, tím lépe dokážeme zaručit, že si projekt plně užiješ.

Ještě, než vyjedeš, projdeme spolu všechny praktické věci, abychom přesně věděli, jaké zázemí Ti máme vytvořit. 

Budeš potřebovat asistenci?

I to jde. Budeme v tom s Tebou od začátku. Barča, kterou už znáš z příspěvku výše, Ti ráda popíše, jak vše probíhá. Mrkni na její reportáž hned ze dvou projektů, 5Senses a Crème de la Crème, kterých se díky Genesis účastnila.

Zvládnu sám/sama překonat překážky?

Jdeme do toho společně, nezapomeň. Každý máme svá “ale”, která nás dokážou potrápit – Ty na ně ovšem nebudeš sám/sama, a to je výhoda. Ty, my i naši lektoři se postaráme o to, aby byly všechny Tvé potřeby respektovány. Zadarmo s námi objevíš kus světa a získáš nové přátele a zkušenosti. Navíc tím možná inspiruješ své vrstevníky ve stejné situaci!

Témata našich projektů:

Lidská práva

Mediální gramotnost

Ekologie a udržitelný rozvoj

Seberozvoj & Leadership

Outdoor

pROJEKTY

22. 10. 2023
8. 12. 2023

čASTO KLADENÉ DOTAZY

Je to snadné. Najdi si v naší databázi projekt, který Tě zajímá a přihlas se na něj přes patřičný formulář nebo sleduj naše sociální sítě, kde zveřejňujeme nové příležitosti. Pokud nenajdeš přesně to, co hledáš, nech nám zde svůj email, přes který Tě budeme v budoucnu moci kontaktovat.

Nezapomeň, prosím, do části o speciálních potřebách popsat, jaké zázemí potřebuješ vytvořit.

 Genesis se projekty týkají zejména fyzicky či sociálně znevýhodněných skupin a menšin. Úspěšně jsme do našich projektů zapojili lidi na vozíčku, nevidomé, pracovali jsme s romskými dětmi či mládeží z uprchlických rodin.

Před startem projektu s Tebou projdeme všechny Tvé požadavky a preference, abychom lokaci mohli vybrat a připravit podle Tvých potřeb. Rádi budeme věc konzultovat i s Tvým asistentem nebo asistentkou. Stačí říct.

Před začátkem projektu Ti pošleme jak informace o projektu samotném, tak o lokaci, kde se bude konat. Můžeš si předem projít plán projektu, jednotlivé aktivity a workshopy a také se podívat na místa, kde se vše odehraje. Rádi Ti dáme kontakt na majitele, lektory nebo účastníky – i s nimi je jednoduché se spojit. Budeš s nimi moci probrat vše, co Ti bude na srdci ležet.

Můžeme, jen nám dej včas vědět. Některé projekty jsou přímo navržené tak, že s účastníkem vyjede i jeho asistence. Pokud se hlásíš do projektu, kde to tak není, potřebujeme jen chvilku na to, abychom vše zařídili.

Můžeme, když budeme včas vědět, že ji potřebuješ. Rádi Tě spojíme s lidmi, se kterými máme dobré zkušenosti. Zároveň se na projektu setkáš s celou skupinou lidí, kteří jsou připraveni být Ti nápomocní.

Zajímá Tě, jak projekty vypadají? Přečti si, co o nich napsali naši účastníci na blogu nebo na našich sociálních sítích. 

Discover Kinetic Method!

Discover Kinetic Method!

This will be a post about how I discovered and used the Kinetic Method, as an intern and as a…
Genesis in parliament of Brussels

Genesis in parliament of Brussels

European Year of Youth Legacy Event on Mainstreaming of Youth Policy on the 19th of June, Brussels A Legacy Event…
Nakupování pro dobrou věc

Nakupování pro dobrou věc

Dnes bychom Vám chtěli představit web Givt.cz, přes který můžete nakupovat online. Můžete si tam najít jakýkoliv obchod, ve kterém…

VYDEJ SE S NÁMI ZA POZNÁNÍM

cs_CZCzech