pro mládež

Do světa na zkušenou. Zabalit si do ranečku pár buchet, zamávat rodičům a vydat se za poznáním. Projít světa kraj, potkat spoustu zajímavých lidí, od kterých získáš tolik zkušeností, že se ani do ranečku nevejdou.

Přivezeš si je pak domů a po celý zbytek života na nich budeš stavět. Zní Ti to jako úvod pohádky? A co když Ti povíme, že se na takovou cestu vydává spousta mladých lidí z celé Evropy, akorát už si nebalí raneček, ale kufr nebo krosnu a dojdou častěji dál než jenom za humna.

Potkají se třeba v horách Kavkazu, na španělských plážích nebo v metropoli Indonésie, kde na ně čekáme my a naši lektoři, kteří jsou připraveni naučit Tě spoustu nových věcí.

Přesně o tom jsou mezinárodní projekty Erasmus+, které organizujeme.

K téhle obrovské příležitosti Ti v Genesis pomůžeme udělat první krok. S penězi si starost nedělej, hradíme Ti ubytování, stravu i dopravu. Tak s námi vykroč pravou nohou vstříc novým zážitkům.

Chci do toho jít! Co pro to mám udělat?

Pokud je Ti více než 15 let a dorozumíš se anglicky, máš místo na projektu téměř zaručené. A ne, nemusíš studovat na vysoké ani žádné jiné škole. Nicméně chuť učit se novým věcem, a to i v mezinárodním prostředí, by Ti chybět neměla. Teď už se jen stačí přihlásit.

Témata našich projektů:

Lidská práva

Mediální gramotnost

Ekologie a udržitelný rozvoj

Seberozvoj & Leadership

Outdoor

co máš zdarma?

Ubytování

Stravu

Dopravu

Co jsou projekty Erasmus+?

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje spolupráci mezi nejrůznějšími zeměmi a institucemi a klade důraz na neformální vzdělávání. Co je to neformální vzdělávání? Představ si, že místo toho, aby sis zase na hodině zapsal/a nějakou další teoretickou poznámku, prožiješ ji. Pamatuješ si ještě na Jana Amose Komenského a na jeho „školu hrou”? To je neformální vzdělávání. Už se o věcech jenom neučíš, prožiješ je – a navíc mezinárodním prostředí s lidmi z celého světa. Více najdeš zde.

Tak už to neodkládej a přihlas se!

Vyjedeš do světa, spoustu se toho naučíš, získáš nové přátele a zkušenosti. Na konci projektu dostaneš mezinárodně uznávaný certifikát zvaný Youthpass, který můžeš s přehledem připojit ke svému životopisu. Vyniknou tím i Tvé znalosti mluvené a psané angličtiny nebo dalších cizích jazyků, které si na projektu skvěle procvičíš.

pROJEKTY

22. 10. 2023
8. 12. 2023

čASTO KLADENÉ DOTAZY

Je to snadné. Najdi si v naší databázi projekt, který Tě zajímá, a přihlas se na něj přes patřičný formulář nebo sleduj naše sociální sítě, kde zveřejňujeme nové příležitosti. Pokud nenajdeš přesně to, co hledáš, nech nám zde svůj email, přes který Tě budeme v budoucnu moci kontaktovat.

Abychom se Tě nebáli pustit do světa, musí Ti být alespoň 15 let. Jazykem projektu je nejčastěji angličtina, proto ji musíš rozumět alespoň na úrovni A2. Pro většinu zemí EU stačí k cestování občanský průkaz, ale vyjíždíme i do míst, kde je nutné mít platný cestovní pas.

Nábor účastníků do nového projektu trvá zpravidla 14 – 30 dní. V rámci výběrového řízení projdeme všechny přihlášky a spojíme se se skupinou nejvhodnějších kandidátů k určitému tématu. V rámci druhého kola nejčastěji probíhá videohovor, během kterého si vyjasníme poslední detaily. V následujících dnech se Ti pak ozveme s finálním výsledkem. 

Erasmus+ Ti pokrývá takové náklady, které jsou přímo spojeny s účastí na projektu. Jedná se tedy o letenky nebo jízdenky do destinace, stravu a ubytování, popř. víza. Náklady spojené s cestou si nejprve hradíš sám/sama a my Ti je v rámci projektu nebo po něm proplatíme na základě Tvojí aktivní účasti. Jak je možné, že kryjeme všechny náklady spojené s projektem? Chceme, aby ses něco nového naučil – základní podmínkou je tedy Tvoje aktivita a zapálení na workshopech. 

Ano. To je super, že? Můžeš využít svoje TWO EXTRA DAYS, ale musíme Tě upozornit, že pokud se tak rozhodneš, ubytování, stravu a další náklady si během těchto dní hradíš ze své kapsy.

Neboj se říct nám vše na rovinu. Uveď všechny své speciální potřeby do přihlášky, abychom si byli jistí, že Ti na projektu poskytneme vše, co potřebuješ a Ty si ho budeš moci náležitě užít.

Zajímá Tě, jak projekty vypadají? Přečti si, co o nich napsali naši účastníci na blogu nebo na našich sociálních sítích. 

Discover Kinetic Method!

Discover Kinetic Method!

This will be a post about how I discovered and used the Kinetic Method, as an intern and as a…
Genesis in parliament of Brussels

Genesis in parliament of Brussels

European Year of Youth Legacy Event on Mainstreaming of Youth Policy on the 19th of June, Brussels A Legacy Event…
Nakupování pro dobrou věc

Nakupování pro dobrou věc

Dnes bychom Vám chtěli představit web Givt.cz, přes který můžete nakupovat online. Můžete si tam najít jakýkoliv obchod, ve kterém…

VYDEJ SE S NÁMI ZA POZNÁNÍM

cs_CZCzech