we are genesis

O nás

Organizace Genesis se zrodila v srdci Vysočiny. Tvoří ji parta mladých lidí, kteří dnes žijí různých částech světa, ale pochází z vesnic na Vysočině, Šumavě, Pardubicku i v Posázaví. Se svými projekty se rádi vrací právě do regionů, protože na to, kde jsou doma, nikdy nezapomněli. Od roku 2013 už otevřeli dveře do světa stovkám mladých lidí. Příště to můžeš být Ty.

0
Lidí v zahraničí
0
Projektů
0
Zemí

Dohromady nás svedla společná motivace být prospěšní společnosti okolo nás. Každý jsme jiný, ale právě díky této různorodosti dokážeme připravit projekty, ve kterých jsme na stejné vlně se zpravidla stejně rozmanitou skupinou účastníků.

Kam se s námi podíváte?

Coordinates of this location not found

Kde chceme žít?

Naše vize

Chceme být součástí společnosti, která dokáže všem svým členům nabídnout benefity, ze kterých budou moci v dnešní době těžit nehledě na své zázemí, původ a identitu. Společnosti, která je informovaná, ohleduplná, solidární a aktivně se podílí na vlastním rozvoji.

Co pro to můžeme udělat?

naše mise

Naším posláním je představit lidem příležitosti, které povedou k jejich seberozvoji. Přinést šance tam, kde zdánlivě nejsou. Pomoci dětem i dospělým s prvním krokem mimo komfortní zónu vstříc neuvěřitelným dobrodružstvím a neocenitelným zkušenostem.

Na jaké projekty se v Genesis soustředíme?

Genesis se nejraději věnuje:

Lidská práva

Mediální gramotnost

Aktivní občanství

Outdoor

Seberozvoj

Inkluze

Ekologie

Sociální podnikání

Náš tým

CO ORGANIZUJEME?

V Genesis se rádi učíme praxí a podle toho vypadají i naše projekty. Účastníkům nabízíme spektrum tematických výjezdů, díky nimž si prohloubí teoretické poznatky, které si posléze v praxi ozkouší. K mezinárodním formacím, které v Genesis organizujeme patří zejména projekty mobility pro mladé lidi a pracovníky s mládeží zahraniční stáže.

PROJEKTY MOBILITY PRO MLADÉ LIDI – „VÝMĚNY MLÁDEŽE“

Na výměně mládeže se setkají mladí lidé z minimálně dvou zemí, aby společně pracovali na nějakém konkrétním tématu. Mají tak možnost rozšířit si obzory a získat nové přátele. Taková výměna trvá 5 až 21 dní a jejím účastníkům by mělo být 15 až 30 let. Jediným kritériem pro výběr je motivace a alespoň základní znalost angličtiny, která bývá pracovním jazykem. Jsou to projekty otevřené všem bez výjimky, a tak se jich účastní i mladí lidé se speciálními potřebami – třeba ti na vozíčku. Navíc jsou všechny výdaje spojené s výměnou plně hrazeny z balíčku Erasmus+. Proč? Mladí jsou budoucnost, a tak je v zájmu všech, aby měli co největší rozhled, byli jazykově vybavení a spolupracovali napříč národy.

PROJEKTY MOBILITY PRO PRACOVNÍKY S MLÁDEŽÍ

Ne nadarmo se říká, že „je to v lidech“. Pracovník v komunitním centru, paní učitelka ve družině, i ti ovlivňují děti a mladistvé v jejich budoucím směřování. Proto je skvělé, když si právě oni mohou vyzkoušet nové metody neformálního vzdělávání a nechat se inspirovat ostatními. Po návratu z takového projektu pracují často s ještě větším nasazením a snaží se aplikovat nově nabyté znalosti na svou cílovou skupinu. Všechny výdaje spojené s jejich mezinárodní formací jsou plně hrazeny z balíčku Erasmus+, proto jsou i tyto projekty otevřeny všem, kdo má touhu růst a využít získané zkušenosti ve své práci.

DOBROVOLNICKÉ VÝJEZDY A ZAHRANIČNÍ STÁŽE

Máš chuť něco zažít, získat nové pracovní zkušenosti a zdokonalit se v cizím jazyce? V tom případě by mohlo být dobrovolnictví nebo stáž například v jednom ze států EU,  Arménii, Gruzii nebo Maroku něco pro Tebe. Stačí se jen zapsat na platformu Evropského sboru solidarity nebo čekat, až zveřejníme podobnou nabídku na našich stránkách, Facebooku nebo Instagramu. Během pobytu v jiné zemi se budeš moci podílet na chodu neziskové organizace, školy, nebo třeba volnočasového centra. Za Tvou práci Ti bude hrazeno ubytování, cesta, jazykový kurz, pojištění, strava a navíc získáš nárok na denní příspěvek na osobní výdaje pohybující se mezi 3 a 6 eury v závislosti na dané zemi. Vybrat si můžeš z individuálních a skupinových projektů a odjet tak na dobu dvou týdnů až dvanácti měsíců.

DLOUHODOBÉ PROJEKTY A STRATEGICKÁ PARTNERSTVÍ

Ať už jsme ve svém oboru jakkoli dobří, prostoru ke zlepšení máme vždycky dost. My se toho nejvíce máme co učit od těch, kteří pracují v úplně jiných sektorech než my, a i přesto se zabývají stejnými tématy. V krossektorální spolupráci podniků, akademické sféry a neziskového sektoru vidíme velký význam. Jsme toho názoru, že proto, aby se společnost rozvíjela, musí právě tyto sektory spolupracovat a přicházet tak s nekonvenčními řešeními a nápady. Během dlouhodobých strategických projektů, ve kterých má každý stakeholder svou roli, děláme rešerše, vytváříme nové metodologie, příručky a knihy v oblasti leadershipu, práce s mládeži nebo třeba vzdělávání v oblasti mediální gramotnosti. Přestože zúčastnění občas “mluví jiným jazykem”, považujeme tuto spolupráci za neodmyslitelnou část cesty k dosažení společných cílů.

VYDEJ SE S NÁMI ZA POZNÁNÍM