KINETIC

Markéta a Vašek v Gruzii CZ

Genesis&Gruzie je dnes již téměř ustálené slovní spojení. Dlouho jsme sledovali dobrovolnici Mífu během jejího dobrodružství v Tbilisi a okolí. Ta už se nám vrátila a do Gruzie se vydávají Markéta a Vašek. Tito dva nadšenci právě teď balí krosny a chystají se na šestiměsíční Evropskou Dobrovolnickou Službu na Kavkaz. Po celou dobu budeme v kontaktu, takže se těšte na pokračování a nechte se inspirovat. Dobrovolníků není nikdy dost!

Jak by se nám rádi představili? A co si od půlročního dobrodružství v Gruzii slibují?

Když se řekne EVS, představím si hlavně seberozvoj. Program, co tě posune dál. 🙂

Markéta

Ahoj. Jsem Markéta/Markét/Maky. Taky jsem skautka, bydlím v Sušici, Šumavu mám za rohem a aktuálně studuji projektový management. Miluju cestování, jídlo, hory, výlety do přírody, hudbu, jógu a sport. V létě nejraději jezdím po cyklostezce na kole a na bruslích, v zimě učím lyžovat děti v lyžařské škole. Taky ráda plavu, hraju badminton a jezdím do školy na koloběžce.

Proč jsem se přihlásila na EVS? A proč ne?

Moje dobrovolničení zatím bylo vždy jen krátkodobé, takže představa půlročního pobytu v Gruzii se zdá jako splněný sen. Takhle dlouho jsem zatím nikde nebyla, ale mám ráda nové výzvy. Od EVS čekám kopu nových zkušeností – nejen těch pracovních, ale i těch každodenních. Doufám, že s ostatními dobrovolníky budeme tvořit skupinu veselých, mladých a akčních lidí, které nebaví jen sedět doma a přemýšlet o tom, co by se stalo, kdyby byli odvážnější a vyšli ze své komfortní zóny.

Těším se na to, až uvidím, jak se žije na Kavkaze. Jedu tam organizovat projekty pro mladé lidi. Protože jsem se sama jednoho takového projektu díky Genesis zúčastnila, zajímá mě, jak takový projekt vypadá z té druhé role, z té pořadatelské. Jsem zvědavá, jaká Markéta se bude po gruzínském půlročním dobrodružství vracet zpět do Čech, ale doufám, že to bude Markéta lepší, dospělejší, bohatší o nové zkušenosti, zážitky a přátele, a která už bude třeba aspoň trochu tušit, co chce v životě dělat.

Malý medailonek o mně a mých ambicích.

Vašek

Jmenuji se Václav Jandura, je mi 27 let. V současné chvíli studuji Pedagogickou fakultu UK, se zaměřením na specializaci v pedagogice. Mezi mé záliby patří umění, cestování a poznávání nových zvyků a lidí. V neposlední řadě se zajímám o kulturu a společenské akce.

Co od tohoto projektu v prvé řadě očekávám?

Především rozšíření obzorů, poznání přírody a lidí. Co mohu nabídnout? Doufám, že mé zkušenosti a dosavadní vědomosti pomohou k tomu, abych mohl plnohodnotně pracovat na environmentálních a společenských projektech, jež mi tato akce umožní.

V současné chvíli se vzhledem ke své zvolené cestě zajímám o vzdělávání a integraci společnosti. Mým studijním oborem je kromě historie a pedagogiky také biologie. Dle mého úsudku by se v rámci vývoje společnosti měl člověk studující a zajímající se o biologii a přírodu ohlížet na udržitelný rozvoj, znečišťování toků a ovzduší a odpadové hospodářství. A Kavkaz, spolu se svou nedotčenou přírodou, se přímo nabízí k environmentálním projektům.

Rád bych pracoval na podobných projektech v rámci sbližování našich kultur, poněvadž všeobecné povědomí o Gruzii je v naší společnosti malé.